Poradna

Dovolte odborníkovi na slovo vzatému, aby vyřešil problémy, které nosíte v srdci.

Zde se můžete zeptat na cokoliv a my se budeme snažit Vám odpovědět a vyřešit Váš problém.

Nejčastější dotazy

Ladění kytary

Ladičkou, nebo uchem - Pokud budete ladit od komorního A 440 Hz, tak to je druhá nejtlustší struna. Nahoru kvarta na D, kvarta na G, tercie velká na H, kvarta na E1. Od A dolů kvarta na E. E - E1 jsou dvě oktávy. index 1 tzn. první struna (nejtenčí).

Otázka:

Zodpovězené dotazy

[nejnovější] [novější] zobrazuji dotazy 491 až 500 z celkem 508 dotazů [starší] [nejstarší]

Dobrý den, mám problém s naladěním kytary - struny jsou nové, naladím přesně, ale podle akordů neladí. Má kytara zase není kdoví jaký super nástroj (Marris), jaká oprava asi je nutná a kolik by orientačně stála? Děkuji za odpověď.
Kytaru je nutno vidět - cena od 300,- Kč.
Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně ohnutého hmatníku. Není to poprvé co seřizuji kytaru. Kamarádi chtějí poladit dohmat atd.. Ted jsem dostal do ruky kamarádovu kytaru. Má hmatník ohnutý do C a šroub na krku je už utažený tak že bych ho už musel rvát silou. Z kytary má vlastní blbostí luk.. Takže je to ohnuté od špatného opírání. Chtěl bych se zetat jestli se vyplatí oprava. Díky
Kytaru je nutno vidět.
Dobrý den. Jak dlouho by trvalo a kolik by stálo snížení ořechu u 12-strunky? Děkuji.
Úprava trvá cca hodinu a stojí cca 200,- Kč.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli provádíte voskování snímačů? Na mém Les Paulu totiž hučí snímač od kobylky, spíše při silném zkreslení a hlasitosti vydává nepříjemné pískání.Není to žádná příjemná zpětná vazba, ale rve to uši.Chtěl jsem se zeptat, jestli yb tedy nestačilo snímač navoskovat, nebo jestli rovnou vyměnit snímače.Popřípadě kolik by stála jedna z těchto variant?
My tuto úpravu neprovádíme - můžeme ji zajistit. Záleží na ceně snímače, zda se to vyplatí,
Dobrý den mam prořezaný nulový pražec od strun je možmé vyměnit na počkání???
Ano, je to možné.
Dobrý den.Na půdě sem našel kytaru Jolana Diamant z roku 1983. Je to jen dřevo, komplet bez elektroniky. Pokud nebudeme počítat cenu strun, snímačů a kobylky se stop barem, kolik by stál zbytek, aby byla kytara funkční???
Mechanika cca 600,- Kč, potenciometry, knoflíky, samice, přepínač cca 500,- Kč.
Dobrý den, potřeboval bych poradit jaký druh laku použít na kytaru. Je to klasická akustika Cremona z roku 86. Mám ji komplet bez laku....Je to překližkovka. Bude sloužit na hraní na Vandrech a různých akcích kde nejde až tak o zvuk jak o to aby byla zábava..... Díky moc
Obvykle se používá v tomto případě nitrolak na nábytek - bezbarvý (ale můžete ji i obarvit podle vkusu).
Dobrý den, mám na vás dva dotazy. 1. Mám starší kytaru jumbo a má mírně odlepený krk u těla kytary. Kolik by stála oprava? 2. Mám kytaru zn. Riger-Kloss a na přední desce mám pár ťukanců. Jde spíše o vzhledovou záležitost. Opravujete i takové věci a pokud se to dá odhadnout, tak za kolik. Děkuji moc. Chládek
Přilepení krku stojí cca 700,- Kč. Oprava "ťukanců je problematická - bez náročného přebroušení a přelakování celé desky (cena několik tisíc Kč), je oprava vždy vidět. Nicméně, pokud je lak poškozený až na dřevo, bylo by dobré opravu provést. Budete-li mít zájem, kytary přineste.
jak nasadit struny
Záleží na typu kytary a strunách - těžko se to popisuje - přineste kytaru a my Vám struny natáhneme.
Dobrý den, na akustické kytaře mám na druhém pražci dlouhodobým užíváním vymačkanou drážku, takže struna drnčí, nejvíce je to znatelné u akordu D, kde se vlastně struna dotýká až pražce dalšího a zní to falešně. Můj dotaz je, jestli jsem schopen si vyměnit pražec doma, třeba pouhým otočením , myslím, že na basovém éčku by se ta struna tolik nezabořila do té drážky a nějakou dobu by to mohlo na domácí hraní postačit. A ještě prosím, čím se pražec lepí. Děkuji za odpověď.
Pražec se v každém případě musí vyměnit a pokud nemáte zkušenost, tak se Vám to nepovede. Výměna jednoho pražce u nás stojí 100,- Kč.

[nejnovější] [novější] zobrazuji dotazy 491 až 500 z celkem 508 dotazů [starší] [nejstarší]