Poradna

Dovolte odborníkovi na slovo vzatému, aby vyřešil problémy, které nosíte v srdci.

Zde se můžete zeptat na cokoliv a my se budeme snažit Vám odpovědět a vyřešit Váš problém.

Nejčastější dotazy

Ladění kytary

Ladičkou, nebo uchem - Pokud budete ladit od komorního A 440 Hz, tak to je druhá nejtlustší struna. Nahoru kvarta na D, kvarta na G, tercie velká na H, kvarta na E1. Od A dolů kvarta na E. E - E1 jsou dvě oktávy. index 1 tzn. první struna (nejtenčí).

Otázka:

Zodpovězené dotazy

[nejnovější] [novější] zobrazuji dotazy 481 až 490 z celkem 513 dotazů [starší] [nejstarší]

Dobrý den, nevím koho se zeptat na nezávyslý názor, proto se ptám Vás(prodejci chcou prodat).Má smysl pro začátečníka kupovat levnou kytaru z číny?(stagg,sx...)a nebo je lepší koupit starší kousek z druhé ruky a nechat ho u vás doopravit..Děkuji za názor
V Číně se vyrábí velké množství slušných nástrojů, nicméně při nákupu kytary za 700 Kč nemůžete očekávat, že něco vydrží. Oprava starších kytar se většinou vyplatí - nicméně pro začátečníky se najdou vhodné i nové čínské kytary v ceně kolem 2000,- Kč (akustické).
Dobry den. Mam el. kytaru typu Les Paul od Epiphone, kterou jsem par let nepouzival. Bohuzel jsem zjistil ze kytara hraje jen pokud jsou potenciometry na max hodnote. Pokud je zeslabim tak nehraje vubec. Bude chyba jen v potenciometrech nebo bude treba menit i snimace? Pokud bych dodal vlastni snimace a struny
Je třeba kytaru přinést - změřit snímače a posoudit stav ost. el. částí. Snímače a struny Vám samozřejmě také můžeme vyměnit.
Dobrý den, děkuji za odpověď ke kobylce na kontrabasu. Jak dlouho oprava trvá? Před dvěma lety jsem měl u vás basu seřídit a objednávat dopředu jsem se nemusel. Změnilo se něco z hlediska předání basy do opravy?
Basu můžete přivézt kdykoli - oprava kobylky trvá cca 3 dny.
Dobrý den, ze dne na den mi začaly všechny struny na mé španělce chrastit. Některé někdy trochu chrastily už odjakživa, ale tohle je moc, zní to hrozně. Může to být způsobeno nadměrným používáním kapodastru? Pomůže obyčejná výměna strun? Předem moc děkuji za odpověď.
Spíše je třeba upravit dohmat (kytaru seřídit), příp. mohou být poškozené pražce - je nutno některé vyměnit.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik by stalo zavoskovani snimacu (kvuli piskotu - nebo je lepsi zbusob?), vymena jednoho kamene, a obecne serizeni a kontrola kytary. Díky. Honza
Zavoskování snímačů stojí cca 600,- Kč (je otázka, zda není lepší instalovat nový sníímač). Seřízení a kontrola cca 400,- Kč.
dobrý den. Koľko by stálo vyloženie značiek na hmatnik (les paul), buď perleťou alebo plastom. Chcel by som klasické značky (standart alebo custom) namiesto bodiek
Bohužel, my provádíme ve většině případů pouze kulaté značky.
Dobrý den. Mám uplně ulomený konec krku s ladící mechanikou.Musí se vyměnit celý krk popř. kolik by stála oprava. Děkuji
Ve většině případů lze opravit - cena cca 800,- Kč. Výměna krku je několikatisícová záležitost.
Dobrý den, u kontrabasu se mi prohnula kobylka. Dá se nějak řešit nebo je lepší výměna za novou a kolik taková výměna a seřízení stojí. Nejde o mistrovský nástroj, ale o obyčejný kontrabas na hraní country po hospůdkách.
Kobylku je lepší vyměnit - cena vč. práce 2000,- Kč,-.
Dobrý den kolik by stálo seřízení snmačů a tremola u el. kytary
Seřízení stojí cca 400,- Kč.
dobrý den. Dnesk jsem nešťastnou náhodou, spíše tedy blbostí promáčkl(praskl) vrchní desku mé akustickí kytary. Je to klasická španělka. Stála skoro 8000. Je možné nějak opravit, nebo vyměnit vrchní desku?
Desku lze obvykle slepit, výměna by byla finančně příliš náročná.

[nejnovější] [novější] zobrazuji dotazy 481 až 490 z celkem 513 dotazů [starší] [nejstarší]